Builders Martin
Builders Martin

Výstavba múrov, oplotení a gabióny

Realizujeme:

Kvalitné gabiónové ploty

Murované ploty z okrasných tvárnic a monolitické oporné múry

Ploty z DT tvárnic, z prírodných kameňov a z plných blokov

Záhradné ploty a pletivové oplotenia

 Prefabrikované oporné múry – Premac Elko

Murované ploty a oplotenie z betónových tvárnic

Pokiaľ máte dokončenú stavbu a zariadený interiér, je čas na úpravu blízkeho okolia. Odporúčame Vám zaujímať sa o odolný a dobre vyzerajúci plot, ktorý bude ladiť s prostredím a zaručí Vám dostatočné súkromie a ochranu.

Pri výstavbe oplotenia je dôležitá jeho pevnosť a bezpečnosť

Každý chce a očakáva, že plot vydrží dlhé roky bez údržby. Jeho kvalita spočíva vo výbere vhodného materiálu a v postupe jeho osadzovania. Zo skúsenosti môžeme povedať, že betónové ploty sú najvhodnejšie, čo sa týka kvality a trvácnosti. Nepoškodí ho ani silný vietor a dážď, tuhý mráz, vlhkosť či prudké slnečné žiarenie. Veľmi dobre odoláva zmenám počasia. Betónový plot Vám zaručí maximálne súkromie, vyhnete sa pohľadom zvedavých okoloidúcich, ochráni Vás pred vstupom na pozemok potulných zvierat, eliminuje veternosť a limituje nadmerný každodenný hluk a prach z ulice.

Vyberte si typ oplotenia podľa Vášho vkusu

Kreativitu môžete využiť nielen pri stavbe domu, ale aj pri výbere betónového oplotenia. Nemusí to byť len klasický betónový plot. Aj pri týchto druhoch oplotení máte na výber rozmanité tvary a farby. K typickej sivej farbe sa dajú nakombinovať aj iné odtiene sivej a môžete Váš plot oživiť betónovými obkladmi alebo rôznofarebnou stierkou, čo bude pôsobiť sviežo a moderne. Na údržbu takéhoto plota netreba veľa úsilia, investícii a času. Je dôležité zvoliť vhodnú výšku a hrúbku plota, aby bol stabilný a chránil Váš majetok. Odborné rady pri výbere a realizácii betónového oplotenia Vám odporúčame konzultovať s profesionálmi, teda s nami.

Na výstavbu murovaného plotu budete potrebovať betónové tvárnice vo veľkosti, tvare a farbe podľa Vášho výberu. Najskôr sa vytvorí základový pás a následne sa naň poukladajú betónové tvárnice, ktoré sa potom zalievajú betónom triedy B16/25. Na záver sa na múr a piliere nalepia krycie platne, aby sa zabránilo vniknutiu vody do oplotenia. Tento typ reprezentačného a okrasného plota je vhodný na stranu so vstupnou bránou a na tú časť, ktorú vidno z ulice.

Užitočne využitý priestor vďaka oporným múrom

V prípade, že ste si postavili dom na nerovnom teréne, je dobré zvážiť výstavbu oporného múrika. Využíva sa najmä na zabránenie zosuvu pôdy a lepšie využitie pozemku. Navyše, postavením oporného múru a vyrovnaním svahu môžete tento priestor využiť na výstavbu terasy, detského ihriska alebo záhradného posedenia. Ak oporné múriky nie sú dostatočne vysoké na vybudovanie spomenutých priestranstiev, môžete ich využiť na výsadbu ozdobných rastlín a kríkov, čo spríjemní Váš pobyt a oddych na záhrade.

Tak isto ako betónové oplotenie, aj oporné múry sa v dnešnej dobe vyrábajú v rôznych veľkostiach, farbách, tvaroch a povrchoch. Pri ich stavbe sa dajú využiť betónové tvárnice alebo liaty betón, ktorý je veľmi pevný a my ich urobíme podľa Vašich požiadaviek a predstáv.

 

Betónový plot, zvárané pletivo a dvojkrídlová brána s malou bráničkou Lipovec – 2022, trvanie zákazky 5 dní

Betónový plot Drážkovce – 2022, trvanie zákazky 2 dni

Plot Lipovec – 2022, trvanie zákazky, trvanie zákazky 2 dni

Plot Valča – 2022, trvanie zákazky 4 dni

Horný Kalník plot a nájazd – November 2021, trvanie zákazky 3 dni

Realizácie

 

 

Info 01

Kde pôsobíme?

  • Martin
  • Turčianske Teplice
  • Žilina

Info 02

Zameranie a poradenstvo

Poskytneme cenné rady, zameriame Vami vybraný objekt a vyhotovíme Vám cenovú ponuku.

Info 03

Komplexný servis

Disponujeme strojmi, nákladnými autami a špeciálnou technikou, vďaka ktorej sme schopní zrealizovať predstavy našich zákazníkov. Ponúkame kompletný servis od poradenských služieb, úvodného navozenia materiálu až po finálne práce.

Info 04

Záruka a servis

Poskytujeme záruku a dodatočný servis na všetky naše služby.